RAL Spalvos – kas tai?

RAL Spalvų paieška

RAL spalvynas – tai universali spalvų kontrolės sistema, kuriama ir tobulinama nuo 1925 metų kuomet Vokietijoje buvo aprašytas ir susistemintas šis dabar jau visame pasaulyje plačiai naudojamas nepriklausomas spalvų kontrolės standartas. Kalbėdami apie RAL spalvas dažniausiai turime galvoje RAL Classic paletę kuri iš esmės buvo skirta miltelino dažymo sistemoms bei lako dangoms, tačiau vystantis pramonei ir augant poreikiams RAL kolekciją papildė daugybė naujų ir spalvų aprašų. Šiandien RAL spalvų paletės plačiai naudojamos architektūros dizaine, pasitarnauja parenkat spalvas metalo gaminiams ir skardai, reklamos pramonėje naudojamos plastikui ir PVC dangoms. Dabar pagal RAL spalvų paletes yra gaminami aerozoliniai, vandens pagrindo ir kitų tipų dažai.

RAL spalvų kodai ir vardai sutinkami įvairiose gamybos ir statybos sferose. Ši universali koduotė padeda lengviau parinkti spalvas ir užtikrinti kokybę. Leidžia tiksliau atvaizduoti galutinį rezultatą kuriant vizualizacijas bei padeda atpažinti mus dominančias spalvas pasinaudojant spalvų bibliotekomis.

RAL Spalvų paletės

Paspauskite ant pasirinktos paletės ir galėsite peržiūrėti joje esančias RAL spalvas. O taip pat rasite jų kodus bei spalvų vardus (jei tokie yra) kurie pateikiami Anglų, Vokiečių, Olandų, Prancūzų, Italų bei Ispanų kalbomis.